Auto chłodnia Rogoźno opinie

Jak zamontować rolety zewnętrzne?

Jak zamontować rolety zewnętrzne?

kwi 20, 2022

Rolety zewnętrzne to popularne rozwiązanie, na które decyduje się wielu właścicieli domów jednorodzinnych. Nic w tym dziwnego, bowiem ma ono wiele praktycznych zalet, które ułatwiają korzystanie z domu, jak również zwiększają efektywność energetyczną i podnoszą poziom bezpieczeństwa. Wielu użytkowników docenia je za jeszcze więcej funkcji. Jakie zalety mają zatem takie rolety? Jak je zamontować?

Rolety zewnętrzne – zalety

Na montaż rolet zewnętrznych decydują się zwykle osoby, dla których liczy się komfort i wygoda użytkowania budynku mieszkalnego. To proste a do tego całkiem estetyczne rozwiązanie ma wiele różnych zalet, które są w stanie docenić zarówno Ci mniej, jak i bardziej wymagający użytkownicy, a przy tym wcale nie muszą dużo kosztować. Wszystko zależy od wielkości, sposobu montażu, materiałów i funkcji. Jakimi zaletami mogą poszczycić się rolety zewnętrze?

Nie tylko rolety antywłamaniowe

Najważniejszą zaletą rolet zewnętrznych jest ochrona przed nadmierną ilością światła. Dlatego wielu użytkowników, którzy decydują się zamontować je w domach jednorodzinnych mogą regulować ilość światła dostającego się do zewnątrz, a nawet uzyskać całkowite zaciemnienie. Taka opcja bardzo przydaje się w czasie upalnego lata, zwłaszcza jeśli wyjeżdżamy na jakiś czas i chcemy ograniczyć skutki wysokich temperatur wewnątrz pomieszczeń. Także wtedy, łatwo docenić jest inną zaletę tego typu rolet – ochronę przed włamaniem. Rolety skutecznie utrudniają dostęp do otworów okiennych a co za tym idzie włamanie i rabunek.

Ilość światła, jaka wpada do wnętrza domu to nie tylko skuteczne zaciemnienie czy zmniejszenie temperatury wewnętrznej. Wiążą się z tym bezpośrednio koszty ogrzewania. Dzięki utrzymaniu właściwej temperatury w pomieszczeniach możesz łatwo zaoszczędzić znaczną część pieniędzy. Zarówno latem, jak i zimą. Okna z roletami zewnętrznymi to także wyższy poziom izolacji akustycznej. Innymi słowy, rolety ograniczają ilość hałasu z zewnątrz, który przenika do wewnątrz budynku. W końcu to także zwiększenie prywatności i ochrona przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów.

Zmień design zmieniając pancerz rolety

Niewątpliwie do zalet rolet zewnętrznych należy także ich ogromny wybór. Zarówno jeśli chodzi o kształt i wymiary pancerza, jak i jego późniejszą łatwą wymianę. Nie ma co ukrywać, kolor może się znudzić, przestać pasować do elewacji lub też pancerz może zostać uszkodzony. Dlatego możliwość jego wymiany to jeszcze jedna z wielu zalet tego rozwiązania osłony okiennej.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Ze względu na sposób montażu można wyróżnić kilka rodzajów rolet. Każdą z nich cechują inne właściwości, które sprawdzą się u innych użytkowników. Bez wątpienia największym czynnikiem wpływającym na wybór konkretnego rodzaju rolety jest miejsce montażu.

Rolety nadstawne

Montaż rolet nadstawnych należy przemyśleć już w projekcie budynku, gdyż skrzynka rolety montowana jest tuż nad ramą okna, zaś jej pancerz nakładany jest na ramę. To bardzo estetyczne rozwiązanie, oferujące nowoczesny wygląd, które może być wyposażone w opcje dodatkowe, jak chociażby rolowaną moskitierę czy zdalne sterowanie.

Rolety podtynkowe

Rolety podtynkowe podobnie jak nadstawne mają ukrytą pod elewacją skrzynkę. Z tą różnicą, że skrzynka ta jest montowana na zewnętrznej konstrukcji ściany wraz z okienkiem rewizyjnym. Podobnie do rolet nadstawnych, rolety montowane podtynkowo mogą być obsługiwane manualnie lub elektrycznie, w tym przez sterowanie zdalne. Montaż tego typu rolet daje duże poczucie bezpieczeństwa, gdyż bazowe elementy systemu są niewidoczne dla potencjalnych złodziei.

Rolety natynkowe

Rolety natynkowe to bardzo powszechne rozwiązanie, na które decyduje się duże grono osób. Skrzynkę rolety montuje się na elewacji budynku, dzięki czemu uzyskujemy do niej łatwy dostęp. Ma to szczególne znaczenie dla serwisowania rolet. Ten system umożliwia zainstalowanie rolet praktycznie w dowolnym momencie użytkowania domu. Z kolei zakup rolet tego typy podobnie jak pozostałych, oferuje te same zalety – pomaga utrzymać komfortową temperaturę, zapewnia bezpieczeństwo i nowoczesny design.

Zamontowanie rolet zewnętrznych

Jak widzisz, montaż rolet zewnętrznych zależy w dużej mierze od etapu budowy, na którym aktualnie znajduje się Twój dom. Montaż rolet nadstawnych czy podtynkowych w istniejących już budykach, wymagał by gruntownej przebudowy wnęki okiennej i być może wymiany całego okna. Dlatego te rozwiązania warto zaplanować już na etapie projektowania domu lub przed montażem okien i wykończeniem elewacji. Rolety natynkowe z kolei możesz zinastalować niemal w każdej chwili i podobnie jak pozostałe, oferują Ci te same cechy szczególne.

Niewątpliwie rolety zewnętrzne stanowią dodatkowe zabezpieczenie Twojego domu. Nie tylko te antywłamaniowe, ale też zabezpieczenie przed skutkami nadmiernego ogrzewania budynku, dużej ilości światła i realnie zmniejszają wydatki ponoszone na chłodzenie czy też ogrzewanie budynku. Zastosowanie systemu, którym możesz sterować za pomocą pilota to jeszcze jedna funkcja, która przemawia za ich montażem. Wejdź na https://dopasujrolety.pl/3-rolety-zewnetrzne i dopasuj rolety do swojego domu.