Auto chłodnia Rogoźno opinie

Jakie rośliny w ogrodzie?

Jakie rośliny w ogrodzie?

lut 28, 2017

Rośliny cebulowe to te, które często wybierane są jako dekoracja ogrodu. Które z nich warto jest wybrać, jeśli jest się początkującym ogrodnikiem i potrzebuje się szybkich efektów w postaci pięknych kwiatów?
Rośliny cebulowe często należą do tych najłatwiejszych w uprawie. Wynika to z faktu, iż dzięki zapasom w cebuli roślina jest w stanie dłużej wytrzymać w trudniejszych warunkach, na przykład bez dostatecznej ilości wody. Należy jednak pamiętać, że w takim przypadku kwiaty będą mniejsze lub będą utrzymywały się krócej, a niekiedy kwitnienie w ogóle nie wystąpi.

 

Dla początkujących zazwyczaj polecane są takie rośliny jak krokusy, tulipany czy mieczyki. To znane rośliny, które nie wymagają bardzo szczególnej opieki. Zazwyczaj niezbędne jest jedynie zapewnienie im przepuszczalnej gleby. W przypadku takich roślin jak mieczyki kwiaty są zwykle szczególnie okazałe i występują w rozmaitych kolorach.
Takie rośliny cebulowe jak tulipany czy mieczyki należy wykopać po okresie kwitnienia, zazwyczaj wtedy gdy liście staną się żółte. Jeśli chce się tego uniknąć, warto jest zdecydować się na tulipany, które nie wymagają takiego działania.