Auto chłodnia Rogoźno opinie

Mali przyjaciele

Mali przyjaciele

mar 16, 2017

Większość z nas w którymś momencie życia marzy o posiadaniu psa. Są to mądre zwierzęta, które już nie raz w historii udowodniły swoją przydatność dla człowieka. Są pomocne w pracy policjanta, a także bronią naszego dobytku. Przede wszystkim jednak chcemy, aby psy były naszymi przyjaciółmi. Zanim jednak zdecydujemy się na kupno lub adopcję psa, powinniśmy zastanowić się czy mamy odpowiednie warunki i wystarczającą ilość czasu, by o niego zadbać.
W dzisiejszych czasach możemy wybierać czworonożnych przyjaciół spośród kilkuset ras. Wybór rasy definiują nasze preferencje, warunki mieszkaniowe i finansowe. Jeżeli mamy niewielkie mieszkanie i podobają nam się drobne zwierzęta, dobrym rozwiązaniem będą małe psy.

 

Niewielkiego psiaka możemy wybrać spośród wielu ras, takich jak na przykład pekińczyk, york czy mops. Psy tego typu ras nie potrzebują tak wiele miejsca jak chociażby owczarek niemiecki czy husky. Małym psom będzie wygodnie nawet w niewielkim mieszkaniu. Ważne jest, aby jak najwięcej dowiedzieć się o rasie, którą wybierzemy. Warto w tym celu zakupić książkę, w której będzie zawarta specjalistyczna wiedza o psach. Taka lektura pomoże nam zrozumieć jakimi cechami charakteryzują się psy wybranej przez nas rasy, a także na jakie schorzenia często zapadają. Dowiemy się również jak dbać o właściwą dietę naszego czworonoga, a także jakim zabiegom pielęgnacyjnym go poddawać. Małe psy, oprócz tego, że wystarcza im mniej przestrzeni, są również dobrym rozwiązaniem jeśli posiadamy małe dzieci. Dzieci często lubią drażnić zwierzęta i należy zdawać sobie sprawę z faktu, że nawet najbardziej spokojny czworonóg może zareagować agresją. Istnieje dużo mniejsze ryzyko poważnych obrażeń, jeżeli zada je niewielki pies.
Pamiętajmy jednak, że pies, niezależnie od tego czy jest mały czy nieco większy, potrzebuje naszej uwagi w takim samym stopniu. Zapewnijmy psu odpowiednie wyżywienie i zabiegi pielęgnacyjne, ale przede wszystkim zadbajmy o to aby nas polubił. Psy to zwierzęta towarzyskie, dlatego często zabierajmy je na spacery i bawmy się z nimi, a na pewno odwdzięczą się nam oddaniem i przyjaźnią.