Auto chłodnia Rogoźno opinie

Trawokulki dla Twoich koni

Trawokulki dla Twoich koni

maj 17, 2022

Każdy hodowca powinien doskonale zdawać sobie sprawę z faktu, iż rodzaj oraz właściwości stosowanej paszy dla zwierząt ma ogromny wpływ na ich codzienne funkcjonowanie oraz odporność. Szczególnie nabiera to znaczenie kiedy mówimy o hodowli koni, które przecież jak dobrze wiemy wymagają jakościowego pokarmu i które są bardzo czułe na wiele aspektów. Dlatego aby sprawnie unikać kłopotów z tym związanych i jednocześnie zapewniać im doskonałe wsparcie w postaci granulatu warto zainteresować się tym właśnie produktem. Kolejną istotną sprawą jest wiedza, tutaj uwagę zwraca dużo mniejsze grono szanujących się hodowców, którzy podają produkt na tzw. „oko”. Nie jest to zbyt dobre rozwiązanie i może być wstępem do nie małych problemów biorąc pod uwagę wiele dostępnych na rynku dodatków do paszy właściwej. Na szczęście w tym przypadku nie ma to większego znaczenia, ponieważ jej skład stanowią najlepszej jakości trawy, a jest to produkt naturalny.

 

Trawokulki – czyli ogromne korzyści dla konia!

Wszyscy zainteresowanie tym właśnie produktem powinni wiedzieć kilka istotnych informacji na ten temat. Po pierwsze posiada on duże ilości włókien które są cenne dla końskiego układu pokarmowego oraz bezpośrednio trawienia. Bowiem pozwalają one regulować procesy trawienne, a ponad to bardzo szybko zostają wchłanianie podczas procesu trawienia co jest kolejnym atutem. Należy wspomnieć, że trawokulki są idealnym wyborem jeszcze z innego względu ponieważ minimalizują wystąpienia kolki u tych zwierząt. Jak dobrze wiadomo konie są bardzo czułe, a niestrawności nie wpływają na ich stan dobrze. Jedynym mankamentem jest fakt, że nie znajdziemy w nich dużych pokładów energii a więc jeżeli zależy nam na poprawie koni będących w treningu nic to nie pomoże. Następnym atutem jest możliwość podawania ich w postaci na mokro, co znaczenie ułatwia skarmianie oraz trawienie. Jednak gdy będzie nam wygodniej stosowanie ich w formie na sucho nie będzie żadnego problemu.

 

Zaufaj wysokiej jakości

Przy wyborze dodatku do paszy dla swoich podopiecznych należy uwzględnić kilka istotnych kryteriów. Pierwszym i najbardziej oczywistym jest skład danego produktu, który powinien nam w pełni odpowiadać i powinniśmy go dokładnie zrozumieć. Kolejną kwestią jest sprawdzenie opinii specjalistów wypowiadających się na jego temat, wówczas otrzymamy już konkretną informację. Jednak mimo wszystko powinniśmy brać pod uwagę opinię innych hodowców którzy dokładnie sprawdzili go w praktyce. Oczywiście pozostaje wiele innych ważnych aspektów, jednak te wyżej wymienione są najważniejsze. Reasumując chcąc kupić właśnie ten produkt możesz mieć pewność jego jakości pod każdym względem. Dostarczane w nim substancje odżywcze dla zwierząt są wartościowe i nie będą stanowić dla nas problemu pod kątem skarmiania. Dlatego więc nie czekaj dłużej, już teraz zdecyduj się na zakup tego dodatku do paszy właściwej, która jest w przystępnej cenie. Wielu hodowców już skorzystało i większość wypowiada się bardzo pozytywnie na ten temat co powinno skłaniać do podjęcia takiego samego wyboru.