Auto chłodnia Rogoźno opinie

Wszystko, co musisz wiedzieć o bramach garażowych

Wszystko, co musisz wiedzieć o bramach garażowych

kwi 14, 2022

Każdy posiadacz garażu wie jak bardzo istotną rzeczą jest dobór odpowiedniej bramy garażowej. Musi ona pasować do ogólnego wyglądu budynku, być funkcjonalna, dobrze chronić wnętrze przed warunkami atmosferycznymi. Dobrze, jeśli dodatkowo chroni przed nieproszonymi gośćmi. Czy jest jakiś producent bram garażowych, którego produkt spełni te wszystkie warunki? Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat to zapraszamy do lektury tego artykułu.

Gdzie sprawdzą się bramy uchylne?

Bramy uchylne to najbardziej rozpowszechnione bramy do garaży. Dlaczego tak się dzieje? Ich niewątpliwym atutem jest prosta konstrukcja, która zapewnia niezawodne działanie takiej bramy w każdych warunkach. Zastosowane rozwiązania mechaniczne są znane od lat i dopracowane w każdym szczególe. Dzięki temu dobrze współpracują z automatyką do bram, która może Ci zapewnić komfortowy wjazd do garażu bez konieczności wysiadania z auta w celu otwarcia garażowej bramy. Napędy do tego typu bram dostępne są w wielu rodzajach, więc bez problemu znajdziesz takie rozwiązanie, które automatycznie będzie otwierać bramę wtedy, gdy Ty będziesz stać na podjeździe do garażu.

Dlaczego warto wybrać dobre jakościowo bramy garażowe?

Garaż to miejsce, które najczęściej jest nieogrzewane i odseparowane od reszty domu, nawet wtedy, gdy garaż znajduje się w bryle budynku. Jeśli Twój dom nie jest wyposażony w garaż to nic straconego. Zawsze można zainwestować w garaż wolnostojący. Zanim zdecydujesz się na konkretny projekt garażu, warto sprawdzić czy wybrana przez Ciebie brama zmieści się w świetle otworu. Jeśli tak nie będzie to późniejszy montaż bramy może być bardzo problematyczny. Oczywiście nadal jest możliwy, ale może wiązać się z niepotrzebnymi wydatkami związanymi z kuciem i poszerzeniem otworu wejściowego. Jeśli już o wejściu mowa to w przypadku garażu wolnostojącego możesz wybrać bramę, w której będą od razu drzwi do garażu. Jest to wygodne rozwiązanie, które ułatwia wejście do tego pomieszczenia.

Jeśli Twój garaż jest połączony z budynkiem to pamiętaj, że jest to miejsce przez które do domu mogą dostać się nieproszeni goście. Dlatego wybierając bramę garażową warto zastanowić się nad bezpieczeństwem jakie zapewnia taka brama. Najlepsze bramy mają wysokie parametry antywłamaniowe. Dobrze jest też sprawdzić ich izolację zarówno akustyczną, jak i termiczną, żeby ciepło nie uciekało z budynku, a hałas nie przeszkadzał pozostałym domownikom.

Polski producent bram garażowych, który zapewni Ci wysoką jakość

Sprawdzone produkty polskich producentów bram garażowych od zawsze cieszyły się dużą popularnością. Bramy garażowe dostępne w ofercie takich producentów cechuje duża funkcjonalność, a zarazem przystępna cena. Jeśli chcesz kupić dobrą bramę garażową to sprawdź ofertę dostępną na stronie https://www.roletyalu.pl/kategoria/bramy. Ten producent bram garażowych sprzedaje bramy, które sprawdzą się w każdym garażu. Trzeba zauważyć, że bramy garażowe są dostępne w najróżniejszych wariantach. Do wyboru są bramy garażowe uchylne, bramy rozwierne, a nawet garażowe bramy, gdzie dostęp do garażu zapewniany jest przez drzwi boczne, a nie tylko przez samą bramę. Jak wobec takiej mnogości opcji wybrać najlepszą?

Czy stosuje się jeszcze bramy rozwierne?

Jest to najstarszy rodzaj bram, który po mału wychodzi już z użycia. Dlaczego tak się dzieje? Ten typ bram potrzebuje sporo miejsca do otwarcia. Dodatkowo nie możesz swoim autem podjechać za blisko takiej bramy, bo po prostu nie będzie można jej otworzyć. Co prawda są dostępne siłowniki, które umożliwią automatyczne otwieranie i zamykanie tego typu bramy, jednak ich zastosowanie będzie przysparzało więcej zachodu w porównaniu z bramami segmentowymi czy uchylnymi. Dlatego jeśli nie dysponujesz zbyt wielką przestrzenią przed swoim garażem to lepiej w tym przypadku nie stosować bram rozwiernych.

Gdzie będą pasować bramy segmentowe?

Znacznie lepszym rozwiązaniem będą bramy segmentowe. Co je wyróżnia? Zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną, co ma duże znaczenie zwłaszcza w dobie drożejących nośników energii. Ze względu na swoją wielkość brama jest newralgicznym miejscem jeśli chodzi o ucieczkę ciepła z budynku. Dodatkowo bramy segmentowe zapewnią doskonałą izolację akustyczną, co da Ci poczucie bezpieczeństwa oraz wysoki komfort użytkowania. Kolejnym plusem, podobnie jak w przypadku bram uchylnych, jest to, że bramy segmentowe nie potrzebują zbyt dużo miejsca podczas zamykania lub otwierania. Dzięki temu sprawdzą się wszędzie tam, gdzie liczy się każdy centymetr miejsca na podjeździe do garażu.

Czym bramy przemysłowe różnią się od bram do domu?

Bramy przemysłowe muszą spełnić wyższe wymagania niż te, które są przeznaczone do użytku domowego. Przemysłowe korzystanie z bram oznacza jej częstsze otwieranie i zamykanie. Z tego względu ich konstrukcja musi być dostosowana do tego typu pracy. Oczywiście nie ma żadnych przeszkód, żeby zastosować taką bramę do użytku domowego, jednak może to być niepotrzebny wydatek, bo bramy przemysłowe są po prostu droższe od tych, które są stosowane w domach jednorodzinnych czy garażach wolnostojących.